Muzycy

Irek Muszyński

PERKUSJA

Na perkusji gra od ponad 20 lat. Ponadto komponuje, pisze teksty oraz śpiewa. Silnie związany z kilkoma znaczącymi zespołami na polskiej scenie blues-rockowej.

W latach 92-2000 grał w uznanej bluesowej kapeli Kidnaper, która ma na swoim koncie kilka singli oraz długogrającą płytę Dylematy.

Doświadczenie sceniczne poza Kidnaperem zdobywał z takimi zespołami jak Paranormal oraz Empire. Niejednokrotnie także udzielał się jako muzyk sesyjny i organizator wielu znaczących wydarzeń muzycznych.

Z projektem Pawkin związany jest od samego początku, czyli od czasu wydania singla Blues Mieszka w Polsce, a był to rok 2006.

Andrzej Pawka

WOKAL

Początki jego scenicznej kariery wokalnej, to szantowy zespół HSO w którym śpiewał w latach 90-93.

Później od samego początku istnienia bluesowego zespołu Kidnaper był jego wokalistą. Udzielał się także w wielu bardzo ciekawych projektach muzycznych.

Niezwykła charyzma oraz osobowość sceniczna wyróżnia go spośród rockowych wokalistów na naszej scenie muzycznej.

Ponadto gra na wielu instrumentach oraz komponuje i pisze teksty, a z projektem Pawkin związany jest od samego początku, czyli od 2006 roku.

Maciek Płokita

GITARA

Wszystko zaczęło się parę ładnych lat temu, gdy w prezencie dostał płytę, a właściwie kasetę pewnego amerykańskiego gitarzysty. Od tamtej pory pokochał gitarę, bo muzyka zawsze była mu bliska. Sam zaczął zgłębiać tajniki gitarowego rzemiosła, aż doprowadziło go to na studia muzyczne, jednak sprawy osobiste nie pozwoliły mu ich ukończyć. Po raz kolejny doba okazała się za krótka. Po drodze współpracował z instrumentalistami, którzy obecnie występują na scenach całej Polski. Zajmował się produkcją teledysków, współpracował przy organizacji 2 edycji festiwalu Electric Nights. Sam odstawił gitarę w kąt. I pewnie by tak pozostało, gdyby na jego drodze nie stanął Irek. Teraz gitara już się nie kurzy. I jak mówi – tak zostanie, bo tworzenie muzyki i granie koncertów to jest to, co sprawia mu wielką frajdę.

Piotr Koszałka

GITARA

Wszechstronny gitarzysta. Uwielbia każdą dobrą muzykę głównie z gatunków blues, rock, fusion, funk, pop. Jest samoukiem – od ok. szóstej klasy szkoły podstawowej uczył się grać słuchając uznanych mistrzów gitary t.j.: Mark Knopfler, Garry Moore, Brian May, E. Clapton, C. Santana, Pat Metheny, G. Benson, V. Moore, Allan Holdsworth, Scott Henderson i wielu innych, mając do dyspozycji ich nagrania…

Jest laureatem konkursów gitarowych: Thank’s Jimi festiwal we Włocławku w 2004 r., Solo Życia 2005. Zwycięzca festiwalu TOP Trendy 2012 r. z artystką/zespołem JULA, z którą wystąpił również na festiwalu w Opolu. Występował na scenie z wieloma znanymi muzykami, polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W 2006 r. wystąpił razem z R. Sygitowiczem, J. Królikiem, J. Styczyńskim, W. Hoffmanem, M. Jureckim w koncercie „Giganci Gitary”. Dotychczas był związany z zespołami: Jula, FACE, For Tees, Gospel Project, Saltrom Gospel Choir Kraków, Gospel Rain.

Razem z przyjaciółmi z PAWKINA grywał niejednokrotnie i były to bardzo dobre chwile, których teraz z pewnością będzie znacznie więcej! W zespole, na stałe gra od początku grudnia 2013 roku.

Wojciech Zwoliński

BAS

Muzyk, kompozytor, autor tekstów. Współzałożyciel zespołu „Coś Tak O” z którym znalazł się w gronie laureatów kilku festiwali bluesowych : „Siemiatycze Blues Festiwal” , „Wielki Ogień”, „Blues nad Odrą”. Brał udział w wielu projektach muzycznych np. „Mania & Zwoliński Projekt” „WSK” czy „Smile Trio”. Współpracował z wieloma polskimi artystami.
Od 2012 roku związany ze „Świdnickim Towarzystwem Muzycznym” gdzie pracuje na stanowisku nauczyciela . Obecnie od 2021 roku jest basistą w grupie „Pawkin”.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Pozostając na stronie zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek w przeglądarce oraz technologii partnerów zewnętrznych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie cookies – opuść stronę.  

Do Góry